Sportovní ketogenní dieta

Termín:


Místo výuky:

Jeremenkova 411/9 Praha - Podolí PSČ 147 00

Cena za osobu:

1.490 Kč


Číslo účtu: 271589910/0300
Variabilní symbol: datum svého narození ve formátu DDMMRRRR (Den, Měsíc, Rok)
IBAN: CZ05 0300 0000 0002 7158 9910
SWIFT: CEKOCZPP

Sportovní ketogenní dieta

Ketogenní dieta je dieta s vysokým obsahem tuků, přiměřeným množstvím bílkovin a velmi nízkým obsahem sacharidů. Jejím principem je cílená tvorba ketonů (podpora vzniku ketózy), jako náhradního energetického zdroje. Přestože od zavedení ketogenní diety uplynulo více než sto let, získává si ketogenní dieta stále větší oblibu i mimo původní medicínské indikace (antiepileptogenní efekt). Renesance ketogenní dietě v posledních několika letech byla způsobena hlavně popularitou při snižování tělesné hmotnosti.
Novější a velmi rozsáhle poznatky, potvrzují využití ketogenní diety při zvyšování sportovní výkonnosti, jako prevence některých civilizačních onemocnění (neurodegenerace, metabolická onemocnění atd.) a u dalších specifických stavů.
Samozřejmě není ketogenní dieta bez rizik a vedlejších účinků, proto je velmi důležité porozumět nejen principům ketogenní diety, ale i připadným rizikům a omezením. Cílem kurzu je seznámit účastníky s biochemickým základem ketogeneze a ketogenní dietou jako takovou a jejím využitím především ve sportu.

Po absolvování kurzu získáte Osvědčení s názvem Sportovní ketogenní dieta, na jehož základě můžete získané vědomosti a dovednosti uplatňovat v praxi. Osvědčení má i anglický podtext.

Program semináře

10:00 - 16:00

  • Úvod
  • Ketogenní dieta - historie, hlavní poznatky, ketogeneze, ketolátky a jejich metabolismus
  • Obecné vlivy ketogenní diety na fyziologické funkce organismu (svaly, vnitřní orgány, centrální nervový systém), omezení ketodiety - rizika/ možné komplikace
  • Oběd - 12:00 - 13:00
  • Vliv ketogenní diety na redukci váhy a sportovní výkonnost
  • Úvod do ketogenní diety v praxi: příklad dietního plánu, stanovení poměru živin, příklad výpočtu, přípravná fáze ketodiety, výběr potravin
  • Představí se Vám závodnice v kategorii Bikini Fitness v keto dietě
  • Diskuze


Na kurzu Vám budou představeny výrobky firmy ATP Nutrition, Mega Pro, Metabolic Optimal s charakteristikou ketogenní výživy jako AAKG, HMB a podobně, dále výrobky firmy Adler Nutrition - Šmakoun a další..... 


Přednášející - PharmDr. Richard Pfleger

Absolvent Farmaceutické Fakulty UK V Hradci Králové v oboru klinické farmacie a farmaceutické chemie. Od roku 1992 do roku 2002 zastával řadu klíčových pozic ve farmaceutickém průmyslu včetně ředitele marketingu BristolMyers Squibb nebo Beaufour Ipsen. Spolupodílel se na uvedení více než čtyř desítek léčiv na český trh. Více než 15 let se věnuje problematice výživy a doplňků stravy. Spolupracuje s předními světovými výrobci a dodavateli patentovaných nebo jinak výjimečných nutričních surovin. Provozuje konzultační činnosti se zaměřením na specializovanou sportovní výživu a výživu u určitých typů onemocnění (autismus). Je autorem řady receptur nejen doplňků stravy předních výrobců.

Je členem asociací se zaměřením na doplňky stravy, věnuje se lektorské činnosti, nepravidelně přispívá populárními články v tisku nebo prezentuje v rozhlase.