Sportovní imunita a regenerace

Termín:


Místo výuky:

Jeremenkova 411/9 Praha - Podolí PSČ 147 00

Cena za osobu:

1.490 Kč


Číslo účtu: 271589910/0300
Variabilní symbol: datum svého narození ve formátu DDMMRRRR (Den, Měsíc, Rok)
IBAN: CZ05 0300 0000 0002 7158 9910
SWIFT: CEKOCZPP

Sportovní imunita a regenerace

Obliba látek ovlivňující nebo modulující tělesné imunitní funkce stále stoupá. Jejich laické použití je hlavně spojeno s prevencí běžných infekčních onemocnění a nebo v rekonvalescenci. Tyto látky se však dají velmi dobře a cíleně využít i v průběhu sportovní a tréninkové zátěže. Trénink vrcholového sportovce často a nezřídka končí oslabením organismu a ztrátou tréninkové kapacity. Kurz sportovní imunita a regenerace je zaměřen na vybrané základy fyziologie imunity. Charakteristiku, vlastnosti, účinky a doporučená dávkovací schémata vybraných nutričních látek posilujících imunitu. Součástí kurzu jsou i ukázky přípravy a izolace betaglukanů z běžných zdrojů a příprava regeneračních nápojů.

Po absolvování kurzu získáte Osvědčení s názvem Sportovní imunita a regenerace, na jehož základě můžete získané vědomosti a dovednosti uplatňovat v praxi. Osvědčení má i anglický podtext.


Program semináře

10:00 - 16:00

  • základy imunity
  • betaglukany, charakteristika, vlastnosti, účinky, dávkování využití ve výživě a sportu
  • další vybrané imunomodulační a imunostimulační látky v dietě (rostlinné adaptogeny, kolostrum, vitaminy atd.)
  • podpora imunity/regenerace/výkonnosti v prevenci infekcí z přetrénování (vybrané studie), doporučená dávkovací schémata
  • zdroje, příprava a izolace betaglukanů, příprava regeneračních nápojů


Na semináři Vám budou představeny výrobky firmy ATP Nutrition, Mega Pro, Metabolic Optimal 


Přednášející - PharmDr. Richard Pfleger

Absolvent Farmaceutické Fakulty UK V Hradci Králové v oboru klinické farmacie a farmaceutické chemie. Od roku 1992 do roku 2002 zastával řadu klíčových pozic ve farmaceutickém průmyslu včetně ředitele marketingu BristolMyers Squibb nebo Beaufour Ipsen. Spolupodílel se na uvedení více než čtyř desítek léčiv na český trh. Více než 15 let se věnuje problematice výživy a doplňků stravy. Spolupracuje s předními světovými výrobci a dodavateli patentovaných nebo jinak výjimečných nutričních surovin. Provozuje konzultační činnosti se zaměřením na specializovanou sportovní výživu a výživu u určitých typů onemocnění (autismus). Je autorem řady receptur nejen doplňků stravy předních výrobců.

Je členem asociací se zaměřením na doplňky stravy, věnuje se lektorské činnosti, nepravidelně přispívá populárními články v tisku nebo prezentuje v rozhlase.