Instruktor fitness

Termín:

10.8. – 18.8. + 24.8. – 1.9. + zk. 22.9.2024- volná místa

jedná se o denní výuku, jak o víkendu, tak v týdnu

Místo výuky:

Fitcentrum Silicon Gym, Chaloupeckého 312, Praha 6 Břevnov

Standardní cena za osobu:

Denní kurz 10.950 Kč

Číslo účtu: 271589910/0300
Variabilní symbol: datum svého narození ve formátu DDMMRRRR (Den, Měsíc, Rok)
IBAN: CZ05 0300 0000 0002 7158 9910
SWIFT: CEKOCZPP 

Pro koho je kurz určen

Je Vaše zaměstnání nudné a toužíte po změně? Máte rádi sport a chcete, aby Vaše práce byla zároveň Vašim koníčkem? Využijte této jedinečné příležitosti a staňte se Instruktorem fitness. Nabízíme Vám profesionální kurz "Instruktor fitness", který je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, v celkovém rozsahu 150 výukových hodin.

Instruktor fitness instruuje návštěvníky fitcentra, jak používat cvičební pomůcky a přístrojové vybavení fitcentra. Obvykle pracuje jako zaměstnanec fitcentra, případně jako OSVČ na živnostenský list. Profesionální kurz "Instruktor fitness", je určen pro zájemce s cílem stát se profesionálním trenérem, nebo nadšence sportu, kteří využijí získané informace a dovednosti pro vlastní přípravu a zlepšení zdravotního stavu nebo kondice. Kurz můžou absolvovat osoby starší 15 let a trenérskou činnost smí vykonávat absolventi starší 18 let.

Uplatnění

Po úspěšném absolvování kurzu "Instruktor fitness" absolventi získají osvědčení s celostátní i mezinárodní platností, které je podkladem pro získání živnostenského listu na provozování činnosti instruktora fitness. Absolventi kurzu jsou připraveni na práci v posilovnách, wellness centrech a hotelových či lázeňských fitness centrech a jiných sportovních či rekondičních zařízeních.

Rámcový obsah kurzu

Trenérská škola OLYMPIA formou interaktivní výuky školí zájemce na základě know-how a zkušeností dlouholetého spolupracovníka a kamaráda Petra Stacha, mistra Evropy v kulturistice.

Výuka je rozdělená do dvou bloků : PRAXE + TEORIE

Praktická část výuky se skládá z pestrého a rozsáhlého zásobníku cviků (přes 300 cviků), kde lektor odborně popíše správné technické provedení cviku, cvik předvede a studenti mají možnost si cvik zkusit pod dohledem lektora. Do praktické části výuky je dále zařazen strečink, kompenzační cvičení, diagnostika, regenerace, 1. pomoc, základy masáží, kaliperační měření podkožního tuku, měření obvodů, procvičování a uplatňování znalostí z pedagogiky, psychologie, metodiky a praxe v práci s klientem pod vedením lektora.

Teoretická část výuky se skládá z anatomie lidského těla, která je základem pro lepší porozumění pohybové mechaniky lidského těla a tím zajištění zdravého pohybu. Studenti získají vzdělání z teorie a metodiky tvarování a posilování lidského těla. Podstatná část výuky je věnována výživě a tvorbě jídelníčku na míru, kde si studenti zkusí vypočítat energetický výdej, dle potřeb klienta zvolí potřebný energetický příjem a sestaví jídelníček za pomocí různých metod jako například sacharidové vlny, dělená strava, stravní doplňky a apod. Důležitou součásti výuky je také psychologie a pedagogika, kterou každý trenér potřebuje pro práci s klientem a konzultace seminární práce.

 • Anatomie lidského těla - nezbytné pro pochopení pohybové mechaniky a správného provedení cviku, diagnostiky a práci s klientem během rekonvalescence, volbu vhodných cviků
 • Pestrý zásobník cviků - přes 300 cviků na všechny svalové partie včetně detailního popisu, ukázky a zkoušení pod dohledem lektora
 • Cvičení s vahou vlastního těla a za pomoci balančních pomůcek (bosu, gymball, overball, ...)
 • Cvičení na posilovacích strojích - průvod posilovacími stroji, jejich nastavením a správným použitím
 • Výživa - zásady správné výživy, suplementace
 • Metodika a teorie posilování a tvarování těla
 • Psychologie ve sportu a pedagogika - komunikace s klientem
 • Regenerace, strečink, kompenzační cvičení

Studijní materiály

Absolventi trenérských kurzů získají v ceně kurzu materiály z oblasti specializace, psychologie, regenerace, první pomoci, funkčního tréninku a výukové prezentace z oblasti výživy a anatomie.

Zároveň mají studenti jedinečnou možnost zakoupení odborných publikací našich lektorů uvedenou níže:

 • Anatomie - základy anatomie, nauka o kostech a jejích spojích, nauka o svalech, příčně-pruhované svaly lidského těla a kaliperační měření. Celkem 40 stran s obrázkovou ilustrací. Cena: 350 Kč
 • Sportovní výživa a suplementace. Celkem 80 stran. Cena: 500 Kč
 • Praxe, zásobník cviků - textový a obrázkový průvodce technikou cvičení. Celkem přes 200 cviků, 106 stran s obrázkovou ilustrací. Cena: 800 Kč

Odborné publikace nejsou volně prodejné široké veřejnosti a jejich zakoupení není pro absolvování kurzu povinné.