Osobní trenér kondičního posilování

Termín:

21.9. – 29.9. + 5.10. – 13.10. + zk. 3.11.2024 - volná místa

jedná se o denní výuku, jak o víkendu, tak v týdnu

Místo výuky:

Fitcentrum Silicon Gym, Chaloupeckého 312, Praha 6 Břevnov

Standardní cena za osobu:

Denní kurz 10.950 Kč

Číslo účtu: 271589910/0300
Variabilní symbol: datum svého narození ve formátu DDMMRRRR (Den, Měsíc, Rok)
IBAN: CZ05 0300 0000 0002 7158 9910
SWIFT: CEKOCZPP 

Pro koho je kurz určen

Nejste spokojeni s přístupem dnešních osobních trenérů, nebaví Vás platit za osobní tréningy a nedosahovat výsledků? Využijte této jedinečné příležitosti a staňte se Osobním trenérem kondičního posilování, buďte trenérem sami sobě nebo také pomozte ostatním k dosažení svých snů. Nabízíme Vám profesionální kurz "Osobní trenér kondičního posilování".

Osobní trenér kondičního posilování je OSVČ pracující samostatně s osobami, které požadují v příslušném fitcentru osobní vedení svého tréninkového procesu. Osobní trenér kondičního posilování se osobně věnuje posilování jedinců, kteří mají v posilovně zájem o spolupráci s osobním trenérem. Profesionální kurz "Osobní trenér kondičního posilování", je určen pro zájemce s cílem stát se profesionálním trenérem, nebo nadšence sportu, kteří využijí získané informace a dovednosti pro vlastní přípravu a zlepšení zdravotního stavu nebo kondice. Kurz můžou absolvovat osoby starší 15 let a trenérskou činnost smí vykonávat absolventi starší 18 let. 

Uplatnění

Po úspěšném absolvování kurzu "Osobní trenér kondičního posilování" absolventi získají osvědčení s celostátní i mezinárodní platností. Absolventi kurzu jsou připraveni na práci v posilovnách, wellness centrech a sportovních klubech.

Rámcový obsah kurzu

Trenérská škola OLYMPIA formou interaktivní výuky školí zájemce na základě know-how a zkušeností dlouholetého spolupracovníka a kamaráda Petra Stacha, mistra Evropy v kulturistice.

Výuka je rozdělená do dvou bloků: PRAXE + TEORIE

Praktická část výuky se skládá z pestrého a rozsáhlého zásobníku cviků (přes 300 cviků), kde lektor odborně popíše správné technické provedení cviku, cvik předvede a studenti mají možnost si cvik zkusit pod dohledem lektora. Dále je do praktické části výuky zařazen strečink, kompenzační cvičení, diagnostika, regenerace, 1. pomoc, základy masáží, kaliperační měření podkožního tuku, měření obvodů a procvičování a uplatňování znalostí z pedagogiky, psychologie, metodiky a praxe v práci s klientem pod vedením lektora.

Teoretická část výuky se skládá z anatomie lidského těla, která je základem pro lepší porozumění pohybové mechaniky lidského těla a tím zajištění zdravého pohybu. Studenti získají vzdělání teorie a metodiky tvarování a posilování lidského těla. Podstatná část výuky je věnována výživě a tvorbě jídelníčku na míru, kde si studenti zkusí vypočítat energetický výdej, dle potřeb klienta zvolí potřebný energetický příjem a sestaví jídelníček za pomocí různých metod jako například sacharidové vlny, dělená strava, stravní doplňky apod. Důležitou součásti výuky je také psychologie a pedagogika, kterou každý trenér potřebuje pro práci s klientem a konzultace seminární práce.

Anatomie lidského těla - nezbytné pro pochopení pohybové mechaniky a správného provedení cviku, diagnostiky a práci s klientem během rekonvalescence, volbu vhodných cviků

 • Pestrý zásobník cviků - přes 300 cviků na všechny svalové partie včetně detailního popisu, ukázky a zkoušení pod dohledem lektora
 • Cvičení s vahou vlastního těla a za pomoci balančních pomůcek (bosu, gymball, overball, ...)
 • Cvičení na posilovacích strojích - průvod posilovacími stroji, jejich nastavením a správným použitím
 • Výživa - zásady správné výživy, jídelníček na míru, počítání energetického výdeje, suplementace, doping, vhodné rozdělení zdrojů energie mezi T, S, B, ...
 • Metodika a teorie posilování a tvarování těla - průvodce metodami cvičení pro zajištění redukce tělesné hmotnosti, tvarování těla, rozvoj síly nebo objemu, dynamiky a jiné. Využití metod tréninku a vhodná kombinace cviků ( super sety, super série, pyramida, kruhový trénink, negativní opakování, přerušované opakování, pumpování, cheating, ... )
 • Psychologie ve sportu a pedagogika - komunikace s klientem, motivace
 • Regenerace, strečink a kompenzační cvičení
 • První pomoc - ošetření fraktury, zastavení krvácení, umělé dýchání, 5T
 • Diagnostika a hodnocení postavy - kaliperační měření podkožního tuku, měření obvodů

Studijní materiály

Absolventi trenérských kurzů získají v ceně kurzu materiály z oblasti specializace, psychologie, regenerace, první pomoci, funkčního tréninku a výukové prezentace z oblasti výživy a anatomie.

Zároveň mají studenti jedinečnou možnost zakoupení odborných publikací našich lektorů uvedenou níže:

 • Anatomie - základy anatomie, nauka o kostech a jejích spojích, nauka o svalech, příčně-pruhované svaly lidského těla a kaliperační měření. Celkem 40 stran s obrázkovou ilustrací. Cena: 350 Kč
 • Sportovní výživa a suplementace. Celkem 80 stran. Cena: 500 Kč
 • Praxe, zásobník cviků - textový a obrázkový průvodce technikou cvičení. Celkem přes 200 cviků, 106 stran s obrázkovou ilustrací. Cena: 800 Kč

Odborné publikace nejsou volně prodejné široké veřejnosti a jejich zakoupení není pro absolvování kurzu povinné.